11. a 12. kolo florbalové Ligy Vysočiny ve Skutči

clanek_florbal15

V prvním utkání Salamandra nastupovala proti týmu ze Světlé nad Sázavou. Již ve třetí minutě potrestal nedůslednost domácí obrany Veleta, který svou přihrávkou před branku trefil Koláře, od něhož se míček odrazil do vlastní branky. Inkasovaná branka však hráče nakopla. Během první třetiny soupeři víceméně nepůjčili balonek a do konce první patnáctiminutovky otočili skóre z 0:1 na 6:1. Hosté sice hrozili z rychlých brejků, ovšem všechny jejich akce končili u domácího brankáře. Do druhé třetiny Salamandra nastoupila v lehce pozměněné sestavě. Do hry se zapojil Kryštofek a v brankovišti Cacka nahradil Jan Čermák. Hra se vyrovnala a domácí se spíše snažili utkání v poklidu dohrát. Druhá třetina končila za stavu 8:3. 39 vteřin po úvodním hvizdu třetí třetiny se prosadil Kryštofek a následně navýšil na dvouciferné skóre Vanča. Poté však otěže utkání převzala Světlá a třemi brankami v rozmezí tří minut se dostala do tlaku. V čase 43:47 snížil opět Veleta na tříbrankový rozdíl. Víc už však Světlá z utkání nevydolovala.

Po dobrém začátku jsme usnuli na vavřínech, jinak nevím co bych dodal. Odehráli jsme dobrou první třetinu, zbytek byla bída. Hodnotil utkání čtyřbodový Ondřej Kolář.

FBC Salamandra Apoly : Sklo Bohemia Světlá n/S 10:7

Branky : 3xKolář O, 2x Novotný, 2x Vanča, Čermák Jiří, Kunstmüller, Kryštofek

Vyloučení /Využito 1:0/0:0

Sestava domácích:

Cacek (od 15.min. Čermák Jan) – Janda F, Kunstmüller, Janda J, Haubert, Kolář O, Zvolánek, Čermák Jiří, Pecina, Vanča, Novotný, Kryštofek.

V druhém utkání, které toho dne Salamandra odehrála, přicestoval na místní palubovku soupeř z Třebíče, lídr soutěže.Tento tým ovšem ve svém prvním utkáni podlehl celku z Přibyslavi 10:4 a hráči Salamandry nastupovali na plac s tím, že jde o hratelného protivníka. Tyto myšlenky však soupeř vskutku rychle rozehnal.Během úvodní tříminutovky odskočil hned do tříbrankového vedení. V 10. minutě sice snížil Čermák.Ovšem závěrečné tři minuty patřily opět soupeři, který třemi přesnými střelami navýšil skóre a tak v čase 14:22 donutili Cacka opustit svojí svatyni.Ten si toto utkání do deníčku jistě růžově nezapsal a nutno dodat,že v některých situacích nezvolil správné řešení.Střídání brankáře ovšem na tým mělo správný vliv. Ještě 8 vteřin před koncem první třetiny snížil Vanča.Druhá třetina byla o poznání lepší.Hráči přidali ve všech aspektech hry a zaslouženě snížili na 6:5. Nutno dodat,že tým držel nad vodou výbornými zákroky Jan Čermák.Závěrečná část nabídla velmi bojovný florbal. Ve 38. minutě srovnal Vanča na 6:6. V tu chvíly všichni věřili,že dokážeme utkání otočit a zvítězit. Proti však byl třebíčský Jelínek,který vrátil vedení na stranu Snipers. Celek z Podoubraví dokázal i na tento moment odpovědět a srovnal. V čase 12:42 byl však vyloučen Zvolánek a Snipers se nabídla ideální možnost pomyslnou misku vah naklonit ve svůj prospěch.Proti byl však výborně chytajicí Čermák, který všechny pokusy zablokoval. Z trestné lavice, navracející se Zvolánek, mohl potrestat, ovšem v tutové pozici minul. Oba soupeři tedy brali po bodu za výsledek 7:7.

Do utkání jsme vstoupili stejně jako jsme končili to předchozí. Nedůrazně a laxně. Je fakt, že jsem kluky moc nepodržel dostat 6 gólů z 10 střel je špatná vizitka brankáře a některé momenty jsme měl řešit jinak. Jsem ale rád, že kluci zápas nezabalili a poprali se s tím.Honza chytal výborně a pro nás to byla zasloužená remíza. Komentoval klání týmů z opačných pólů tabulky Cacek.

Snipers Třebíč B : FBC Salamandra Apoly 7:7

Branky:2x Vanča, 2x Čermák, Novotný, Haubert, Zvolánek