Program Salamandry tento víkend

3.1. program florbalové Ligy Vysočiny nabídne dohrávku 9. a 10. kola v Bystřici nad Pernštejnem. Zde se družstvo Salamandry utká s domácím ASK a týmem Okříšek.

Prvním soupeřem bude B-tým PSKC Okříšky-Kněžice, proti kterému nastoupíme od 10:30. Tým jenž sídlí necelých 10 kilometrů od Třebíče, má v letošním ročníku odehráno 8 utkání, z nichž vydoloval 6 bodů, za výhry proti celkům z Bystřice a Žďáru. Nejlépe bodujícím hráčem je Petr Svoboda se 7 body,za 4 asistence a 3 vstřelené branky. O 2 body méně má Kamil Rychlý.

Od 13:30 začíná utkání s domácím týmem ASK Bystřice n.P. B. Oddíl, který má ve znaku zubra stejně jako město a odkud pochází například jeden ze zakladatelů lázní Luhačovice MUDr. František Veselý, svými výkony budí zdání nečitelného soupeře. Po slabším začátku se tým okolo Petra Palečka ( 7+7) a Jaroslava Dufka ( 8+3) zvedl. Svědčí o tom výsledky z posledních turnajů. V přestřelce mezi Spartakem Třebíč vyhráli o gól 9:8 a vítězství proti SK Jihlava 3:5 dokazuje se sílu nedělního rivala. Na pozoru jistě budeme muset být při jejich přesilových hrách. Jejich úspěšnost totiž činí úctyhodných 72,7%.

Salamandra pojede na horkou půdu Bystřice v dobrém rozpoložení. V posledních dvou utkání získala 3 body za výhru proti Světlé a hlavně bod proti Snipers, kdy tým dokázal srovnat skóre, i přes to že po první třetině prohrával 6:1. Za zmínku jistě stojí, že po minulém turnaji se kapitán Vladimír Zvolánek dere do čela nejlépe nahrávajících hráčů soutěže, kdy se o druhé místo dělí s Jakubem Brychtou z jihlavkého SK .V tomto ohledu s ním drží krok pouze Jiří Čermák, který stále vede tabulku nejtrestanějších hráčů ligy s 19 trestnými minutami.