Radek Kunstmüller:Hraji kde je potřeba

Radek Kunstmüller,jehož mateřským oddílem je Hippos Žďár nad Sázavou,je v Salamandře na hostování. Žije a pracuje v Brně.Přesto si najde čas dojíždět na Vysočinu jak na tréninky tak i na zápasy.
Kunst
Pro začátek tě poprosím,aby ses nám představil.
Jmenuji se Radek Kunstmüller,je mi 22 let, hraji na postu obránce, ale i útočníka. Zkrátka co je potřeba. Pocházím ze Žďáru nad Sázavou a v FBC Salamadra jsem na hostování.

Jaké nosíš číslo dresu a proč sis ho vybral?
Číslo dresu,to je dlouhá historie, ale zkrátím to. Číslo 93 mám,už od doby co jsem hrál hokej, také je to koncovka mého ročníku 1993,kdy jsem se narodil. Snažím si více prosazovat číslo 8, které jsem nosil dříve na hokeji.

Jaké byly tvé první florbalové krůčky?
Florbal jsem začal hrát na základní škole,kdy jsme chodili na tréninky po vyučování s panem třídním jen ze zábavy. Postupem času mě tato hra chytla víc a víc. Když jsem ve 13 letech skončil s hokejem,byla to jasná volba. Začal jsem trénovat a sbírat nové zkušenosti ve Žďárském týmu Atx Hippos Žďár nad Sázavou. Od té doby hraji florbal.

Nejlepší florbalový zážitek ?
To ani popravdě netuším, ale nejspíš to byla 1.liga s týmem Žďáru,kdy mě nominovali do A týmu. Další úspěch byl s juniorkou.V tomto případě jsme bojovali o postup do 2.ligy,ale bohužel jsme neuspěli o jeden jediný bod.

Jaký je tvůj oblíbený tým a florbalový vzor?
Oblíbený tým je IBF Falun a oblíbený hráč je Rasmus Enström z tohoto týmu. Je to výborný hráč s neuvěřitelnými kvalitami.

Kdo je podle tebe v letošním ročníku favoritem naší soutěže ?
Favorita soutěže není zrovna lehké určit. Je u nás plno týmů s dobrými hráči. Takže je těžké posoudit koho považovat za favorita. Může překvapit jakýkoliv tým.

Kde bys viděl na konci sezóny náš tým?
Náš tým bych viděl na konci soutěže někde uprostřed tabulky.

Jaký byl z tvého pohledu minulý turnaj který jsme odehráli ve Skutči ?
Minulý turnaj bych ohodnotil vcelku kladně.Jen nám chybí proměňování šancí,trefování prázdné brány a jemně kolísá i zakládání útoku do soupeřovi poloviny. Rozhodně by to chtělo zlepšit,ale přes tyto nedostatky, které se najdou i u jiných týmů,dokážeme sehrát výborná a vyrovnaná utkání.

Jaký je tvůj mimoflorbalový život?
Samozřejmě už patřím mezi pracující.Pracuji v Brně,kam jsem se přestěhoval po dvou letech za přítelkyní a žijeme tu spolu už půl roku.Koníčky mimo florbal jsou snowboard, in-line brusle, jízda na kole a plno dalších sportů,když se najde čas.

Jelikož dojíždíš za florbalem až z Brna,nenapadlo tě,že by si začal působit v tamním celku?
Tak určitě jsem o tom už přemýšlel. Snad by se to mohlo splnit v nadcházející sezóně a mohl bych působit i ve vyšší soutěži.Jen nemám jasno,jaký by to měl být brněnský tým. Je jich tu moc. Zatím nebudu předbíhat,ale doufám že to vyjde,protože jeden trénink za dva týdny mi nestačí.

Co tě vedlo k tomu,že jsi odešel na hostování ze Žďáru?
Byla tu výborná parta kluků,ale to byla i v Hipposu. Takže nechci nikomu křivdit.Zkrátka člověk musí zkusit vše.

Co očekáváš od zápasů se Světlou a Snipers?
Od každého našeho zápasu očekávám plný bodový zisk.Takže musíme hrát svoji hru jakou umíme a nenechat se zbytečně vylučovat. Každopádně to budou atraktivní utkání.