Vstup do soutěže se Salamandře povedl

clanek_florbal_24

V prvním kole Salamadra zajížděla do Ledče nad Sázavou, kde své domácí zápasy pořádá Světlá. V úvodním utkání letošního ročníku narazili naši hráči na nepřijemného soupeře z Jihlavy. O úvodní trefu zápasu a svou jubilejní branku se postaral Standa Jílek. Hra obou celků byla velice vyrovnaná a velice důrazná. Na konci první třetiny, se Jihlavě po tlaku podařilo dorovnat brankový rozdíl.

Druhá třetina probíhala stejně jako ta první, velice důrazný a rychlý florbal, obstaral na straně obou celků shodně po dvouch gólech.

O vítězi utkání tedy měla rozhodnout třetí třetina.Tato část hry byla pro Salamandru vskutku nezvyklá, jelikož se jí podařilo celkem šestkrát, překonat soupeřovu obranu. V posledních zápasech věc velice nevídaná. V závěru soupeř pouze korigoval výsledek brankou v poslední minutě hry. Ve svém prvním utkání v dresu Salamandry zaznamenal hattrick Standa Jílek. Dobrým výkonem se také prezentovala další posila Matouš Vanča, který uzavřel utkání premiérovým gólem.

Sestava:

Čermák Jan – Janda Filip, Haubert,Kryštofek, Janda Jakub – Novotný,Vanča Tomáš,Vanča Matouš,Zvolánek,Čermák Jiří, Kolář, Pecina

Branky: 3x Jílek, 3x Zvolánek, 2x Vanča Tomáš,Vanča Matouš

Druhé utkání začalo velice podobně jako to první. Světlá vstoupila do utkání velmi dobře a bylo znát, že od minulé sezóny posílila svoji sestavu. I přes herní převahu se vedení ujali hráči FBC zásluhou Matouše Vanči. První třetina tak skončila vítězstvím hráčů v modrobílém.

Druhá třetina měla podobný průběch jako první. Herně byl lepší tým Světlé, ovšem nedařilo se mu projít přes dobře pracující obranu. Salamandra se snažila hrozit z rychlých brejků ale marně. Poté, co Světlá ubránila pětiminutové oslabení,nutno dodat, že hráči Salamandry si nevytvořili žádnou výraznou šanci ke skórování, přišel po právu trest. Domácí hráč se dostal do slibného protiútoku, když si po individuální akci perfektně prohodil Jandu a v tváří tvář překonal brankáře.

O vítězi tak měla opět rozhodnout třetí třetina. Domácí do posledního úseku hry vstoupili rozhodněji a ujali se 2x vedení. Salamandra však pokaždé dokázala brankový rozdíl smazat. Utkání tak skončilo dělbou bodů a povedeným vstupem do letošního ročníku.

Sestava:

Cacek – Janda Filip, Haubert,Kryštofek, Janda Jakub – Novotný,Vanča Tomáš,Vanča Matouš,Zvolánek,Čermák Jiří, Kolář

Branky: Vanča Matouš, 2x Jílek

A komentář kapitána týmu? Bylo znát, že jsme na začátku sezony. Výkon našeho týmu byl bojovný a musím uznat, že nám touha po prvním vítězství nechyběla. Postupem zápasu, jsme se dostávali do šancí a začali navyšovat skóre. Musím ocenit výkon celého týmu, který stál na dobrých zákrocích golmanů.

Již tuto sobotu hrajeme opět ve Skutči, kde se utkáme od 9:00 s FBŠ Shooters Jihlava a od 14:00 se Snipers Třebíč B.