Závěrečné kolo v Bystřici nad Pernštejnem

Na poslední florbalový turnaj této sezóny zajížděl tým z Podoubraví do Bystřice nad Pernštejnem, kde se utkal  s celky SK Juvenis Přibyslav a Spartakem Třebíč.florbal3

Utkání s Juvenisem nezačalo pro naše družstvo dobře. Již ve druhé minutě využil problémů za brankou Šimon Ledvinka a po vytočení zpoza branky překonal našeho brankáře. Salamandře na odpověď stačilo 51 vteřin. Po stejném zaváhání soupeře, s notnou dávkou štěstí, kontroval Kolář. Hra se poté uklidnila. Jako prvnímu se po této pasáži, podařilo překonat soupeřova golmana Novotnému. Vzápětí sice opět snížil Šimon Ledvinka, avšak před koncem prvního dějství překlopil misku vah na naší stranu Zvolánek.

Druhá třetina začala trestným střílením Přibyslavi, kdy za cenu faulu hasil brankovou příležitost Haubert. Jan Čermák, ovšem svůj tým podržel a i v následné přesilové hře soupeře, též žádný balónek za svá záda nepustil.Slovo si tedy vzali hosté.Konkrétně Jiří Čermák po asistenci Tomáše Vanči zvyšoval na 2:4. Před koncem druhé třetiny již tradičně Salamandra polevila a za domácí nesnižoval nikdo jiný, než Šimon Ledvinka.

Jak skončila druhá třetina, tak začala i třetí. A to gólem přibyslavských. Ti se však neradovali dlouho. Po krásné přihrávce Dymáčka skóroval mistr rychlých úniků Kolář.Od branky domácích v tu chvíly uplynulo pouze 15 vteřin. Zápas se poté přeléval ze strany na stranu. Hattrick dovršil Novotný. V čase 42:42 vykřesal naději pro Přibyslav Lubomír Ledvinka, když snížil na 6:7, ale Salamandra už soupeři nedovolila srovnat.

SK Juvenis Přibyslav – FBC Salamandra Apoly 6:7

Branky: 3x Novotný, 2x Kolář, Čermák Jiří, Zvolánek

Vyloučení / Využito 1:1 / 0:0

Branky v oslabení 1:0

Sestava Salamandry:

Čermák Jan – Janda Jakub,Kunstmüller,Haubert,Kryštofek – Zvolánek,Kolář Novotný,Vanča,Čermák Jiří,Dymáček.

Do druhého utkání vstupovala Salamandra značně oslabena. Již se nezúčastnili bratři Čermákové a Dymáček. Zranění nepustilo do hry ani Novotného. Se dvěma hráči na střídačce jsme se utkali s již jistým druhým týmem Ligy Vysočiny. Salamandra na svého soupeře čekala zatažená na obranné půli hřiště a vyrážela do rychlých brejků.První úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. V čase 3:25 se stal prvním střelcem zápasu Vanča. Odezva soupeře byla rychlá. Časomíra se zastavila o 17 vteřin později kdy srovnával Nevosad. Branka, kterou Spartak vstřelil, mu byla spíše ke škodě, poněvadž nepochopitelně přestal hrát. Během 6 minut Salamandra vstřelila 3 branky, zásluhou dvou branek Koláře a jedné z hole Kunstmüllera. Po čtvrtém gólu zvýšili třebíčtí aktivitu a dotáhli se na rozdíl jedné branky.

Hned v první minutě druhého dějství náš soupeř dorovnal a krátce na to otočil skóre Veselý. O minutu později fauloval v gólové příležitosti Jakub Janda. Tomáš Cacek ovšem v trestném střílení proti Kabelkovi uspěl a v následné přesilové hře, tým Spartaku též nedokázal navýšit své vedení. Zákonitě přišla odpověď z hole Koláře. Krátce poté se nešťastně srazil s domácím obráncem Kryštofek a musel ze hry odstoupit. Salamndra tak dohrávala utkání v 6 lidech. Ani tento moment  hráče nepoložil a 31 vteřin před koncem opět překlopil vedení na naší stranu Vanča.

Třebíčtí nás ve vedení nenechali dlouho, kdy po jednadvceti vteřinách třetí třetiny, opět srovnali a zároveň s koncem naší přesilové hry, vyloučen byl Karel Kabelka za hrubost, přidali další branku. Toto utkání, kdy se oba týmy přetahovali o vedení, se pokusil rozhodnot Zvolánek s Kunstmüllerem, kteří během 50 vteřin opět otočili skóre na 7:8. Třebíčtí se s výsledkem však nehodlali smířit a Holas opět srovnal. Když vše nasvědčovalo tomu, že oba týmy odejdou s bodem, obránce domácích si po střele, která se odrazila od brankáře, nešťastně kopl míček do branky. Spartak posledních 55 vteřin, kterých zbývalo do konce utkání, zkusil štěstí v šesti lidech v poli, ale již se jim nepodařilo vsítit branku. Salamandra tímto šťastným a ubojovaným vítězstvím zakončila sezónu na 8. místě.

TJ Spartak Třebíč – FBC Salamandra Apoly 8:9

Branky: 3x Kolář, 2X Vanča, 2x Zvolánek, Kunstmüller

Sestava Salamandry :

Cacek – Janda Jakub,Haubert, Kunstmüller – Kryštofek,Kolář,Zvolánek,Vanča

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům,sponzorům,fanouškům a lidem kteří nám pomáhali při organizaci domácích zápasů.Naviděnou v sezóně 2016/2017